Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

SMF - Just Installed!

Autor Wątek: Maści na naciągnięte mięśnie i bolące stawy.  (Przeczytany 7572 razy)

T37

• Full Member
  • "Připravek neobsahuje látky dopingového charakteru
Maści na naciągnięte mięśnie i bolące stawy.
« dnia: Marzec 12, 2010, 06:13:46 pm »

Dwie sprawy.
Pierwsza: nabawiłem się kontuzji mięśnia grzbietu, w dolnej części, pod łopatką.
Od ponad tygodnia nie chce mi przejść, stosowałem Fastum i Traumon - nie pomogło.
Kontuzja jest trochę dziwna, bo pobolewają mnie właśnie plecy z lewej strony, ale czasami ból przechodzi na mięśnie międzyżebrowe, a nawet na mięsień piersiowy z tej samej strony.
Czy Koledzy mogli by polecić jakąś silną maść na naciągnięte mięśnie?
Czytałem na SFD, że dobre są maści na bazie ketoprofenu i naproxenu, ale Fastum mi np. nie pomogło...

Druga sprawa: pobolewa mnie też od jakiegoś czasu łokieć od przedniej strony. Myślałem początkowo, że to ścięgna, czy wiązadła, bo chodzi o okolice mięśnia ramienno-promieniowego. Ale teraz wygląda to na ból stawu łokciowego, tyle, że nie całego, a przedniej strony.
Kupiłem Arthroblock, ale może warto też zastosować coś innego (przeciwzapalnego na przykład)?

L_88

• Newbie
  • *
    • Email
Odp: Maści na naciągnięte mięśnie i bolące stawy.
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 12, 2010, 06:30:57 pm »

Szczerze polecam Ci końską maść rozgrzewającą. Świetnie leczy różne naciągnięcia, nadwyrężenia, nerwobóle itp., a co najważniejsze nie ma skutków ubocznych w odróżnieniu od NLPZ. Myślę, że dobre efekty mogłoby przynieść połączenie maści końskiej np z arthroblockiem. Miałbyś leczenie "z zewnątrz" i "od wewnątrz"  ;)

And1Player

• Sr. Member
    • Email
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 13, 2010, 10:51:35 am »

Jesli chodzi o masci, to polecam te z kapsaicyna. Napisane jest ze nie mozna stosowac dluzej niz 2 dni, ale ja stosowalem wiele dluzej nie raz i naprawde pomagaja.

ambroziak

• Global Moderator
  • Hero Member
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 14, 2010, 06:03:01 pm »

Tomek, z mojego wykształcenia medycznego oraz doświadczenia zawodniczego i trenerskiego wynika, że naprawdę skuteczne są tylko dwie maści - butapirazol i piroksykam (z większą optyką na tę pierwszą). Niestety - obie na receptę. A Arthroblock - jak najbardziej!